Զեմֆիրան հայտնի ռուս ռոք երգչուհի, կոմպոզիտոր, երաժիշտ, բանաստեղծուհի է։
Ուֆայից մի աղջիկ, որը սիրում է երաժշտություն և բասկետբոլ, 90-ականների վերջին նվաճեց ոչ միայն իր հայրենի շրջանի և հսկայական Ռուսաստանի ունկնդիրներին, այլև այլ մայրցամաքների երաժշտասերներին։ Մանկուց ապագա երգչուհին հաճախել է դաշնամուրի երաժշտական դպրոց, որն ավարտել է գերազանցությամբ, ինչպես նաև հանրակրթական դպրոց։ Նա ինքնուրույն սովորել է կիթառ նվագել, տիրապետել է երգեր ձայնագրելու ծրագրերին։ Նա նաև հաջողությունների է հասել սպորտում. նա եղել է բասկետբոլի ազգային պատանեկան հավաքականի ավագը, որի հետ նվաճել է Ռուսաստանի առաջնությունը։ Սակայն երաժշտությունը գերակշռել է սպորտին։
Հաջող հանգամանքները Զեմֆիրան բերել են Մոսկվա, որտեղ նա ձայնագրել է իր առաջին դեմո սկավառակը։ Ստեղծագործությամբ տարված՝ երգչուհին օգտվել է ճակատագրի տված հնարավորությունից, հավաքել է խումբ և գլխապտույտ նվիրվել իր դեբյուտային ալբոմի աշխատանքին։ Այն թողարկվել է 1999 թվականին։
Ներկայումս նրա սկավառակագրությունը ներառում է 7 ալբոմ։ «Պոչեմու», «Դևոչկա ս պլեյերոմ», «Սինոպտիկ», «Իսկալա», «Լոնդոն» և շատ ուրիշներ հայտնի և սիրված են մի քանի սերունդների կողմից: Նրա երգերը պարունակում են մտորումներ, տխրություն, հույսեր, սեր: Դրանք երաժշտականորեն բազմազան են և հեռու են միատարր լինելուց:
Զեմֆիրայի երգերը նկարահանվել են ֆիլմերում, դրանցից շատերը դարձել են մեգա-հիթեր և արժանացել մրցանակների: Նրա ալբոմները վաճառվել են հարյուր հազարավոր օրինակներով, իսկ նրա համերգները որոտացել են Ռուսաստանի և արտերկրի խոշորագույն վայրերում: «Նաշեստվիե», «Մաքսիդրոմ», «Ստերեոլետո», «Ռոք Արենա» փառատոները չէին կարող անել առանց նրա:
Զեմֆիրան միշտ տարբեր է, անսահման տաղանդավոր և ստեղծագործաբար անհանգիստ, և բազմիցս արժանացել է ինչպես քննադատության, այնպես էլ հավանության մամուլի և գործընկերների շրջանում: Նա զարմացնում է, դիպչում է հոգու խորքին, հուզում և միավորում է այդքան տարբեր մարդկանց իր երգերով: Նրան կարելի է վստահորեն անվանել ժամանակակից սերնդի կուռք, և նրա ոճը յուրահատուկ հետք է թողնում երաժշտության աշխարհում։
Որպեսզի չբաց թողնեք նրա ելույթը դիտելու հնարավորությունը, կարող եք գնել տոմսեր և դիտել մեր կայքում տեղադրված պաստառը՝ այն պարզ է և հարմար։

A girl from Ufa, who is fond of music and basketball, in the late 90s conquered not only the listeners of her native region and huge Russia, but also music lovers on other continents. Since childhood, the future singer attended a music school in piano, which she graduated with honors, as well as a comprehensive school. She taught herself to play the guitar, mastered programs for recording songs. She also achieved success in sports: she was the captain of the national junior basketball team, with which she won the Russian championship. But music prevailed over sports.
Successful circumstances brought Zemfira to Moscow, where she recorded her first demo disc. Passionate about creativity, the singer used the chance given by fate, assembled a band and plunged headlong into work on her debut album. It was released in 1999.
Currently, her discography includes 7 albums. "Pochemu", "Devochka s pleyerom", "Sinoptik", "Iskala", "London" and many others are known and loved by several generations. Her songs contain reflections, sadness, hopes, love. They are musically diverse and far from uniform.
Zemfira's songs are featured in films, many of them have become mega-hits and have won awards. Her albums have sold in the hundreds of thousands, and her concerts have thundered at the largest venues in Russia and abroad. The festivals "Nashestvie", "Maxidrom", "Stereoleto", "Rock Arena" could not do without her.
Zemfira is always different, infinitely talented and creatively restless, and has repeatedly drawn both criticism and approval from the press and among colleagues. She amazes, touches the depths of the soul, excites and unites such different people with her songs. She can safely be called an idol of the modern generation, and her style is a unique imprint on the world of music.
In order not to miss the opportunity to see her performance, you can buy tickets and check out the poster on our website - it's simple and convenient!